W prasie o lecznicach Citomed

Plebiscyt „Hipokrates Kujaw i Pomorza 2018”

„Hipokrates Kujaw i Pomorza 2018” jest kontynuacją znanego od lat plebiscytu „Złoty Stetoskop” organizowanego przez redakcję „Nowości”. W plebiscycie szukamy przede wszystkim medyków, którym można zaufać ze względu na ich doświadczenie i uważne podejście do pacjenta. Jednocześnie pacjenci oczekują od pracowników służby zdrowia m.in. cierpliwości, empatii i wysokiej kultury osobistej. 

Pediatria sama mnie wybrała. Zawsze miałam świetny kontakt z dziećmi. Podobnie jak z ich rodzicami. Moim ostatnim miejscem pracy w Toruniu była przychodnia Citomed i mam o tej placówce bardzo dobre zdanie - wszystko było prowadzone zgodnie ze sztuką lekarską - tłumaczy Anna Moczarska.

Czytaj więcej

Najczęstsze choroby cywilizacyjne i społeczne – jak im zapobiegać i jak wcześnie wykryć sygnały ostrzegawcze?

Choroby cywilizacyjne nazywamy chorobami XXI wieku, a ich rozwój idzie w parze z uprzemysłowieniem, rozwojem ekonomicznym, zanieczyszczeniem środowiska i niezdrowym trybem życia. Chorobom tym można jednak zapobiegać, prowadząc profilaktykę i regularnie się badając.

Życie w ciągłym stresie, wdychanie zanieczyszczonego powietrza, niezdrowa dieta, siedzący tryb życia… To jedne z najistotniejszych czynników wpływających na rozwój tak zwanych chorób cywilizacyjnych, do których należą z jednej strony otyłość czy dolegliwości przewodu pokarmowego, z drugiej zaś nowotwory. Jednak „przestawienie się” na zdrowy tryb życia (zmiana diety, rezygnacja z używek, uprawianie sportu) wraz z wyrobieniem sobie nawyku badań profilaktycznych mogą uratować nasze zdrowie. 

Badania? To proste! 

Badania profilaktyczne nie muszą zabrać nam wiele czasu – wystarczy wybrać odpowiednią placówkę medyczną, w której je wykonamy. W Lecznicach Citomed mamy do wyboru wiele rodzajów badań obrazowych i laboratoryjnych, jak również wizyty u specjalistów z różnych dziedzin medycyny...

Warto zacząć od podstawowych badań laboratoryjnych, np. Pakiet Zdrowa Kobieta lub Pakiet Zdrowy Mężczyzna a w razie nieprawidłowści skonsultować wyniki z lekarzem pierwszego kontaktu, który dalej pokieruje diagniostykę. 

Godny uwagi jest coraz bardziej popularny i daceniany przez naszych pacjentów pakiet VIP GOLD - który oferuje kompleksową diagnistykę organizmu w ciagu jednego dnia, podczas jednej wizyty w naszej przychodni.  Poniżej tylko kilka z wielu opinii klietów, którzy skorzystali z tej usługi:

"Gorąco polecam pakiet VIP w Lecznicach CITOMED, gdyż w przeciągu kilku godzin można sprawdzić stan swojego zdrowia. W normalnym trybie zajęłoby to kilka miesięcy. Usługa na najwyższym poziomie, bardzo profesjonalna opieka ze strony pani koordynator - Magdy. Pakiet szczególnie polecam osobą cierpiącym na ciągły brak czasu.

- Pani Katarzyna Goździńska"

"Od momentu pozostawienia auta na parkingu, gdzie czekało wyznaczone miejsce, pacjent ma poczucie najwyższej jakości usługi w ramach pakietu VIP. Doskonała organizacja i pełen profesjonalizm w podejściu do pacjenta. Wizyty są dobrze zaplanowane dla maksymalnego wykorzystania czasu, a opieka Pani Koordynator pozwala w komfortowych warunkach odbyć wizytę w każdym gabinecie. Uznanie dla doboru wysokiej klasy specjalistów, nie tylko dysponujących wiedzą medyczną, ale mających bardzo dobre podejście do pacjenta, co daje poczucie spokoju i komfortu podczas wizyty. 

Usługa na najwyższym poziomie POLECAM !"

- Pan Bartosz Kmita

"Nasze oczekiwania się spełniły, w jeden dzień przebadało nas kilku specjalistów, wykonując jednocześnie szereg badań diagnostycznych .Uważamy, że proponowany program jest idealnym rozwiązaniem dla osób zajętych pracą, lub prowadzeniem firm."

- Państwo Halina i Zbigniew Kowalscy

Dlaczego warto badać się regularnie?

Wielu z nas nie bada się nawet wtedy, gdy „nic nam nie dolega”. I często faktycznie tak jest. Nierzadko jednak badania pomagają wykryć choroby i dolegliwości w ich stadium początkowym lub pomóc nam poznać przyczyny ciągłego zmęczenia, złego stanu włosów i paznokci. Dlaczego warto regularnie chodzić na badania?

Z raportu USP Zdrowie i tygodnika „Newsweek” wynika, że w Polsce bada się regularnie 59% kobiet i zaledwie 43% mężczyzn. To błąd, gdyż przynajmniej raz w roku warto udać się do lekarza, który przeprowadzi wywiad lekarski, zbada nasz stan ogólny (w tym ciśnienie krwi i puls) i zleci rutynowe testy (morfologia krwi, badanie moczu). Dzięki temu możemy wykryć początkowe stadia wielu chorób. Brak czasu związany z wizją oczekiwania w długich kolejkach do lekarzy publicznej opieki zdrowotnej nie jest już wytłumaczeniem zaniedbania badań profilaktycznych. Lecznice Citomed przygotowały program VIP dla wszystkich pacjentów ceniących swój czas i komfort. Kompleksowa ocena stanu zdrowia odbywa się w jednym miejscu i zajmuje kilka godzin, a pacjent oczekuje na badania czy konsultacje w wygodnym pomieszczeniu. Aby ocenić jakość opieki, wystarczy przejrzeć opinie innych badanych osób. Jak pisze Pani Renata Szewczyk: „Wyszliście Państwo naprzeciw oczekiwaniom pacjentów. To duży komfort – jednego dnia poddać się badaniom i konsultacjom u wybitnych specjalistów. Dziękuję bardzo za możliwość oceny mojego stanu zdrowia przy maksymalnym zniwelowaniu stresu”. 

 

Twój biust i twoja ciąża to też ich sprawa! Citomed zaprasza na darmowe badania

Spodziewasz się dziecka i chciałabyś zrobić badania prenatalne? Powinnaś zbadać swoje piersi i szukasz najlepszego gabinetu, w którym możesz wykonać mammografię? Jak najszybciej odwiedź Lecznice Citomed! Tam badania prenatalne i mammografię zrobić można za darmo.

Zespół Citomedu zawsze wychodzi naprzeciw potrzebom swoich pacjentów. Wyjątkową i kompleksową ofertę przygotowano dla kobiet w ciąży, które skończyły 34 lata - w najlepszej lecznicy w Toruniu badania prenatalne mogą one wykonać całkowicie za darmo!

Czytaj więcej na stronie Dzień Dobry Toruń

Chorych jest coraz więcej, a może być gorzej - wywiad z dr Stanisławem Hapynem

Na podstawie własnych obserwacji mogę powiedzieć, że jest coraz więcej zachorowań i infekcji górnych dróg oddechowych. Trudno powiedzieć, czy ta tendencja się utrzyma, czy wkrótce zacznie spadać. Jednak w kontekście niepokojących informacji z Czech prawdopodobnie zachorowań może być jeszcze więcej. A sezon na grypę w Polsce zazwyczaj przypada na luty-marzec.

dr Stanisław Hapyn

Czytaj więcej na stronie Nowości

Szanowni Pacjenci, jako, że od lat darzycie nas swoim zaufaniem chcielibyśmy krótko skomentować artykuł jaki ukazał się w Nowościach 2 listopada 2017.

Od 25 lat, troszcząc się o dobro pacjentów, dokładamy starań aby świadczenia medyczne w naszych placówkach były jak najwyższej jakości. Codziennie udzielamy setek konsultacji i świadczeń medycznych. Nasz personel pomaga a niekiedy niekiedy ratuje tysiące pacjentów miesięcznie. Jest nam bardzo przykro, kiedy naszego pacjenta spotyka niekorzystne powikłanie (tak jak to miało miejsce przed 10 laty). Jest to jednak sytuacja, która wymaga dodatkowych wyjaśnień i muszą być one rozstrzygnięte w sposób obiektywny przez sąd.

Niech poniższa opinia jednego z czytelników "Nowości" będzie podsumowaniem:

"Nie myli się tylko ten co nic nie robi.
A czy lekarze nie są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej przy wykonywaniu zawodu? Przecież każdy popełnia błędy. Pani też. To co się dziwić? Jak ktoś działa w dobrej wierze zgodnie ze swoją wiedzą to o co chodzi? Strażak też ratuje a jak tnie samochód i coś się stanie to jego wina bo miał walić łomem aby wybuchła benzyna? Nie dajmy się zwariować bo inaczej nikt nie będzie nic robił bo zawsze ktoś ma o coś pretensje. I to tyle."

Czytaj więcej na stronie Nowości