lekarz z niebieskiej koszuli
lekarz
Łukasz Michalski
specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Dorobek zawodowy

Ukończył Wydział Lekarski Collegium Medicum w Bydgoszczy (2014). Po podjęciu szkolenia specjalizacyjnego w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej przez 6 mięsięcy doskonalił analizę metod obrazowania układu mięśniowo-szkieletowego (2015), następnie rozpoczął specjalizację w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii
w Oddziale Ortopedyczno-Urazowym i Onkologii Narządu Ruchu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu (2016).

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Artroskopowego (PTArtro), Europejskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii (ESSKA) oraz Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii (PTOiTr).

Lekarz reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce (Bydgoszcz 2016). Nieustannie poszerza wiedzę na kursach i konferencjach
w kraju i zagranicą.

Szczególne zainteresowania kliniczne: artroskopia stawu kolanowego i stawu skokowego, wykorzystanie usg w schorzeniach ortopedycznych, terapie ratujące chrząstkę stawową, medycyna sportowa, ortopedia sportowa, wykorzystanie metod medycyny regeneracyjnej w ortopedii.

Prywatnie pasjonuje sie sportem. Był uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012) -11. miejsce w finale skoku o tyczce. Zajął 4. miejsce w Mistrzostwach Świata w Daegu (Korea)- skok o tyczce. Dwudziestokrotny medalista mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce.

Gdzie pracuje
Przychodnia główna Lecznic Citomed
87-100 Toruń, ul. M. Skłodowskiej-Curie 73