Ginekologia
O poradni
O Poradni
Przychodnia Centrum Medyczne Nowa Ginekologia w swojej ofercie ma pełną, profilową diagnostykę niepłodności, prowadzenie ciąży, diagnostykę kolposkopową oraz zabiegi ginekologiczne w systemie jednego dnia. Nasi specjaliści mają do dyspozycji nowoczesny aparat USG 3D/4DVOLUSON E8 BT 13, który umożliwia obrazowanie ciąży w najnowszej technologii „HD live imaging”.
Jako prywatna poradnia ginekologiczna w Toruniu wykonujemy świadczenia komercyjne, lecz również refundowane przez NFZ (zakres procedur refundowanych dostępny na stronie). Korzystając z opieki ginekologa prywatnie pacjentki mają gwarancję krótkiego czasu oczekiwania na wizytę, braku kolejek i dostępu do szerokiej gamy badań diagnostycznych w jednym miejscu.
Nieustannie się rozwijamy. Nasze Pacjentki mogą skorzystać z:
-
szerokiego panelu zabiegów oraz operacji ginekologicznych w ramach nowego szpitala Lux Med
Zakres usług
Zakres usług prywatnych:
- konsultacja,
- USG 3D/4D,
- USG ginekologiczne,
- USG położnicze,
- USG piersi,
- kolonoskopia,
- test podwójny - badanie prenatalne,
- profilaktyka onkologiczna - diagnostyka genetyczna (geny pakiet mały/duży)
- diagnostyka genetyczna - przyczyny poronień
- ZABIEGI I OPERACJE GINEKOLOGICZNE
- wkładki wewnątrzmaciczne,
- wypożyczenie laktatora.
- konsultacja
- USG ginekologiczne,
- USG położnicze,
- USG piersi,
- cytologia
- kolposkopia
- BADANIA PRENATALNE
Operacje laparoskopowe
Operacje laparoskopowe to zabiegi narządów jamy brzusznej wykonywane bez konieczności szerokiego rozcinania powłok brzusznych. Do przeprowadzenia procedury używa się kamery (laparoskopu z układem optycznym), którą najczęściej wprowadza się przez pępek i operuje się przez małe nacięcia skóry w podbrzuszu. W trakcie zabiegu można przeprowadzić zarówno diagnozę, jak i samo leczenie.
Laparoskopia umożliwia badanie narządów znajdujących się w miednicy w celu odkrycia zmian chorobowych lub innych nieprawidłowości.
Zaletą operacji laparoskopowych jest krótki czas pobytu w szpitalu, brak szerokich blizn zewnętrznych, mniejsze ryzyko zrostów w jamie brzusznej oraz szybki powrót do zdrowia i codziennej aktywności. Operacje laparoskopowe są zabiegami mniej inwazyjnymi od tych wykonywanych metodą klasyczną i rzadziej występują po nich powikłania.
Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Po jego wykonaniu konieczne jest ograniczenie aktywności fizycznej na kilka dni.
Operacje laparoskopowe stosuje się w przypadku:
Torbieli jajników
Laparoskopowo skutecznie można usuwać nawet torbiele znacznej wielkości.
Zespole bólowym miednicy mniejszej
Laparoskopia umożliwia diagnostykę i leczenie przyczyn dolegliwości bólowych podbrzusza.
Niepłodności
Laparoskopia jest wykorzystywana także jako metoda diagnostyki i leczenia niepłodności. Daje m.in. szansę na udrożnienie jajowodów, uwolnienie zrostów, torbieli, usunięcie mięśniaków i innych nieprawidłowości.
Zabiegi wykonywane są w Szpitalu Cito Care
Amputacja trzonu macicy
Wskazaniem do zabiegu amputacji trzonu macicy są przede wszystkim mięśniaki i nieprawidłowe krwawienia maciczne. Klasycznie zabieg wykonuje się poprzez nacięcie jamy brzusznej tuż nad spojeniem łonowym. Następnie usuwa się trzon macicy pozostawiając szyjkę macicy oraz przydatki.
Hospitalizacja po zabiegu trwa na ogół 3 dni, rekonwalescencja kilka tygodni, w tym czasie zalecany jest oszczędny tryb życia.
W szpitalu CitoCare staramy się wykonywać tego typu operację nowoczesną techniką laparoskopową. Pacjentka zamiast szerokiej blizny ma niewielkie nacięcia powłok brzusznych, a powrót do domu można zaplanować już następnego dnia po operacji.
Zabiegi wykonywane są w Szpitalu Cito Care
Wycięcie macicy
Zabieg wycięcia macicy stosuje się w przypadku chorób szyjki macicy, mięśniaków, nieprawidłowych krwawień, a także wczesnego stadium raka, także u kobiet po menopauzie. Klasycznie zabieg wykonuje się poprzez nacięcie jamy brzusznej poprzecznie tuż nad spojeniem łonowym, bądź pionowo między pępkiem a spojeniem łonowym. Następnie usuwa się macicę razem z szyjką.
Zabiegi wykonywane są w Szpitalu Cito Care
Operacje histeroskopowe
Operacje histeroskopowe mają zastosowanie w diagnostyce i leczeniu zmian nowotworowych oraz innych chorób i nieprawidłowości układu rozrodczego zlokalizowanych w jamie macicy. Zabieg polega na wprowadzeniu przez pochwę do jamy macicy specjalnego przyrządu optycznego, który umożliwia diagnostykę wnętrza macicy. W trakcie histeroskopii istnieje możliwość wycięcia mięśniaków, zrostów, polipów, wycięcia przegrody macicy, usunięcia wkładki wewnątrzmacicznej.
Jest to zabieg krótki, małoinwazyjny oraz bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Zaletą histeroskopii jest możliwość szybkiego powrotu do codziennej aktywności, najczęściej tego samego dnia.
Zabiegi wykonywane są w Szpitalu Cito Care
Operacje plastyki pochwy, także z zastosowaniem materiałów syntetycznych
Plastyka pochwy jest zabiegiem z pogranicza ginekologii i chirurgii estetycznej, polega na korekcie ścian pochwy, zwężeniu jej, co ma na celu poprawę jakości współżycia. Służy zarówno poprawie funkcji, jak i przywróceniu wyglądu. Dodatkowo istnieje możliwość zastosowania materiałów syntetycznych do wzmocnienia poszczególnych części narządu rodnego. Do zabiegu kwalifikują się także kobiety, u których doszło do nieprawidłowości w gojeniu się po porodach oraz szerokimi bliznami.
Operacje plastyki pochwy wykonuje się w znieczuleniu, okres gojenia rany trwa od 2-4 tygodni. Należy pamiętać by przez okres ok. 6-8 tygodni utrzymywać należytą higienę, unikać zbliżeń intymnych, ograniczyć dźwiganie i wysiłek fizyczny.
Zabiegi wykonywane są w Szpitalu Cito Care
Operacje w wysiłkowym nietrzymaniu moczu
Operacyjne leczenie w wysiłkowym nietrzymaniu moczu jest skuteczną metodą walki z tą chorobą. Zabieg polega na zamocowaniu pod cewką moczową specjalnej taśmy, która podtrzymuje cewkę oraz dodatkowo stymuluje produkcję kolagenu dla wzmocnienia struktury narządu. Metoda ta niemalże natychmiast, w trwały i bezpieczny sposób przywraca prawidłowe ułożenie cewki moczowej i likwiduje problem nietrzymania moczu.
Zabieg odbywa się bez naruszania powłok brzusznych, drogą przezpochwową. Niewątpliwą zaletę stanowi jego skuteczność, krótki czas trwania zabiegu oraz szybki powrót do codziennej aktywności.
Zabiegi wykonywane są w Szpitalu Cito Care
Dlaczego warto wybrać badanie typu USG 3D lub 4D?
Technika trójwymiarowego obrazowania ciąży umożliwia pozyskanie przestrzennych zdjęć płodu po odpowiedniej obróbce cyfrowej (technologia 3D) lub w czasie rzeczywistym (4D).
Przestrzenne obrazowanie płodu USG 3D i 4D przede wszystkim umożliwia precyzyjne postawienie diagnozy w sytuacjach ograniczonych możliwości tradycyjnego obrazu ultrasonograficznego, szczególnie w wadach kręgosłupa czy rozszczepu wargi płodu. Możliwe jest także dokładne obrazowanie wad i patologii narządu rodnego (wady macicy, guzy przydatków itp.). Poza walorem medycznym badania USG 3D oraz 4D stanowią wspaniałą i niepowtarzalną pamiątkę z wyjątkowego okresu w życiu przyszłej mamy oraz jej nienarodzonego jeszcze dziecka.
Dlaczego powinnaś zbadać się u nas?
Najnowszy aparat ultrasonograficzny zakupiony przez Lecznice Citomed oraz wyszkolony personel medyczny składają się na wysoki standard usług z zakresu diagnostyki położniczej i ginekologicznej. Zapewniamy również najwyższej jakości nieinwazyjne, a co za tym idzie bezpieczne zarówno dla kobiety w ciąży jak i jej dziecka, badania prenatalne.
Na czym polega badanie USG 3D?
Podczas badania ultrasonograficznego 3D dziecko widoczne jest na monitorze jako nieruchoma trójwymiarowa bryła. Obraz wybranego fragmentu ciała można obracać i oglądać z różnych stron. Badanie USG 3D jest znacznie bardziej szczegółowe od klasycznego badania typu USG. Przyszli rodzice, zamiast czarno białych plam na zdjęciach, które często są czytelne gównie dla lekarza, są w stanie dostrzec twarz dziecka, oraz realny obraz jego ciała. Szczegółowe obrazowanie pozwala na precyzyjniejsze wykluczenie wad rozwojowych lub ich potwierdzenie, a w takim przypadku zarówno przyszła mama jak i jej dziecko zyskują cenny czas na dalszą diagnostykę i podjęcie leczenia w przypadku schorzeń, które można leczyć w okresie prenatalnym. Obraz, który otrzymuje lekarz w trakcie badania można porównać do zdjęcia wykonanego aparatem fotograficznym umieszczonym w macicy ciężarnej kobiety.
Dlaczego warto wybrać badanie typu USG 4D?
Główną różnicą pomiędzy badaniem typu USG 3D, a 4D jest trójwymiarowy obraz rejestrowany ‘’na żywo’’ w ruchu. To forma filmu nakręconego z wnętrza ciążowego brzucha, dokładnie tak jakby umieścić kamerę wideo w ciele ciężarnej kobiety. Dzięki ruchomemu obrazowi przekazywanemu w czasie rzeczywistym rezultat badania jest jeszcze bardziej szczegółowy niż w badaniu typu USG 3D, poza tym rodzice mogą zobaczyć ruch dziecka, jego twarz, a nawet mimikę co wpływa na szybsze nawiązanie emocjonalnej i znacznie głębszej relacji z dzieckiem jeszcze w trakcie ciąży. To wszystko przekłada się pozytywnie na dziecko w momencie gdy pojawi się już na świecie. Po zakończonym badaniu pacjentka otrzymuje nagranie z jego przebiegu, co stanowi niebagatelną pamiątkę z najważniejszego okresu w życiu mamy i dziecka, jest to niepowtarzalny moment, który w przyszłości będzie można nie tylko sobie przypomnieć, ale także ponownie zobaczyć.
Ile trwa i jak przebiega badanie?
Klasyczne badanie 2D trwa w okolicach 20 minut. W przypadku badania 3D oraz 4D, procedura obejmuje nieco dłuższy czas – w granicach 20-30 minut. Czas badania został poszerzony ze względu na standardowe badanie, które pozwala lekarzowi na ocenę stanu rozwoju i zdrowia płodu, ale także pozwala na zaprezentowanie innowacji w postaci obrazowania 3D statycznie bądź na żywo. Lekarz przybliża pacjentce przebieg badania oraz jego wynik w oparciu o realny obraz. Dzięki temu przyszła mama może nie tylko dowiedzieć się o przebiegu ciąży, ale również lepiej zrozumieć, a także zobaczyć rzeczywisty obraz swojego przyszłego dziecka na ekranie, prosto ze swojego brzucha.
Jakie korzyści płyną z badań USG 3D i 4D?
Obecnie badanie ultrasonograficzne 2D stało się standardem w diagnostyce prenatalnej, można je wykonać w większości polskich przychodni i szpitali, badanie tego typu daje obraz zrozumiały wyłącznie dla lekarza obsługującego aparat. Dla pacjentki są to często czarno białe plamy, które ciężko rozszyfrować.
W technologii 3D/4D rodzice mogą po raz pierwszy zobaczyć swoje dziecko w bardzo wyraźny sposób, co niesie za sobą wspaniałe i niespotykane wzruszenia oraz emocje. Dla lekarza z kolei jest to możliwość dokładniejszego obejrzenia płodu z zewnątrz i zebrania o nim dodatkowych informacji. Obrazowanie 3D i 4D jest podstawą w przypadku diagnozowania chorób, które można wychwycić między innymi poprzez nieprawidłową budowę nosa. Warto pamiętać, że ultrasonografia trójwymiarowa oraz czterowymiarowa zawiera w sobie badanie w technologii 2D, a więc nadal pozwala ona lekarzowi na ocenę rozwoju i budowy narządów wewnętrznych dziecka, jednak poza tym niesie za sobą szereg korzyści zarówno dla lekarza jak i przyszłych rodziców.
Jak umówić się na wizytę?
W celu umówienia się na badania do wybranego lekarza, zapraszamy do kontaktu pod dedykowany
numer telefonu 56 658 44 31 lub stawienia się osobiście w rejestracji Centrum Medycznyego Nowa Ginekologia w placówce głównej Lecznic Citomed przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 73 w Toruniu, lub w poradni mieszczącej się w Lubiczu Górnym przy ulicy Paderewskiego 3.
Jak powinnaś się przygotować do badania?
Badanie typu usg 3D lub 4D nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania, tak samo jak w przypadku badania USG 2D, czyli klasycznej procedury przeprowadzanej w trakcie ciąży. W dniu umówionej wizyty prosimy o stawienie się w rejestracji na 10 minut przed umówioną wizytą w celu potwierdzenia przybycia oraz zabranie ze sobą wyników poprzednich badań i karty ciąży. Przebieg badania jest nieinwazyjny, a co za tym bezpieczny zarówno dla ciężarnej kobiety jak i płodu. Po wejściu do gabinetu lekarz przeprowadza z kobietą szczegółową rozmowę na temat przebiegu ciąży, a następnie przystępuje do wykonania badania uprzednio zapraszając pacjentkę na specjalną leżankę. Po wykonanym badaniu następuje jego omówienie, na koniec wizyty pacjentka otrzymuję płytę z nagranym obrazem z przebiegu badania.
Nasi lekarze to świetnie wykwalifikowani specjaliści w zakresie ginekologii i położnictwa szczycący się nie tylko bogatym doświadczeniem, ale również wieloma certyfikatami i szkoleniami potwierdzającymi ich kwalifikacje.
Dzięki indywidualnemu podejściu i dyskrecji ze strony lekarzy, nasze pacjentki mogą czuć się bezpiecznie oraz komfortowo przekraczając próg gabinetu ginekologicznego w Centrum Medycznym Nowa Ginekologia.
Zespół
Zespół
Poniedziałki - wtorki : (rejestracja oraz poradnia POZ) 7:00 - 16:00*
Środy: (rejestracja oraz poradnia POZ) 7:00-18:00
Czwartki - piątki: 7:00-16:00*
*Po godzinach otwarcia przychodni zastępstwo pełni placówka główna przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 73 w Toruniu
Poniedziałki - wtorki : (rejestracja oraz poradnia POZ) 7:00 - 16:00*
Środy: (rejestracja oraz poradnia POZ) 7:00-18:00
Czwartki - piątki: 7:00-16:00*
*Po godzinach otwarcia przychodni zastępstwo pełni placówka główna przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 73 w Toruniu
Poniedziałki - wtorki : (rejestracja oraz poradnia POZ) 7:00 - 16:00*
Środy: (rejestracja oraz poradnia POZ) 7:00-18:00
Czwartki - piątki: 7:00-16:00*
*Po godzinach otwarcia przychodni zastępstwo pełni placówka główna przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 73 w Toruniu
Poniedziałki - wtorki : (rejestracja oraz poradnia POZ) 7:00 - 16:00*
Środy: (rejestracja oraz poradnia POZ) 7:00-18:00
Czwartki - piątki: 7:00-16:00*
*Po godzinach otwarcia przychodni zastępstwo pełni placówka główna przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 73 w Toruniu
Poniedziałek - piątek: 7:00 - 15:00*
*Po godzinach otwarcia przychodni zastępstwo pełni placówka główna przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 73 w Toruniu
Poniedziałki - wtorki : (rejestracja oraz poradnia POZ) 7:00 - 16:00*
Środy: (rejestracja oraz poradnia POZ) 7:00-18:00
Czwartki - piątki: 7:00-16:00*
*Po godzinach otwarcia przychodni zastępstwo pełni placówka główna przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 73 w Toruniu
Kontakt
Kontakt
Świadczenia prywatne
Pewne i szybkie terminy, brak kolejek, ekspresowa rejestracja online lub przez
Godziny otwarcia
Od poniedziałku do piątku: 7:00-18:00
Rejestracja
Tel. (56) 658 44 31
Badania prenatalne
Tel. 695 600 162
Świadczenia refundowane
W ramach umowy NFZ wykonujemy większość zabiegów opisanych na stronie poradni. Sprawdź, jakie świadczenia w tej poradni są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Rejestracja świadczeń NFZ w godzinach 7:00 - 18:00
Tel. 56 658 44 31
Gdzie realizowane są usługi
Przychodnia główna Lecznic Citomed
87-100 Toruń, ul. M. Skłodowskiej-Curie 73